MEDYCYNA ESTETYCZNA

Medycyna estetyczna kryje w sobie starannie wyselekcjonowane, w pełni bezpieczne zabiegi, których celem jest widoczna poprawa mniejszych bądź większych mankamentów skórnych. Dostępne w ofercie Instytututu Piękna zabiegi wykony-wane są przez doświadczony, wykwalifikowany personel. Wykonywane w Instytucie zabiegi charakteryzują się wysoką skutecznością i maksymalnym bezpieczeństwem. Mnogość rozwiązań sprawia, że każda przedstawicielka płci pięknej, a także każdy mężczyzna znajdzie u nas to, czego szuka. Prezentowane przez nas zabiegi dedykowane są każdemu – niezależnie od płci czy wieku. Dział „Medycyna estetyczna” stworzony został z myślą o wszystkich tych, którzy pragną pozbyć się niezadowalających ich mankamentów, poprawić swój wygląd, poczuć się pięknie i stylowo we własnej skórze. Wysokiej klasy zabiegi sprawdzą się u osób, które chcą zatrzymać nieubłagalnie płynący czas i pozbyć się pierwszych oznak starzenia, a także osób, które nie są zadowolone ze swojej twarzy czy ciała.

ZABIEGI NA OKOLICE OCZU

Oczy mówią o nas najwięcej, są naszą wizytówką, dlatego wszelkie oznaki starzenia, wiotczenie skóry wokół nich mogą dodawać nam lat. Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, przez co bardziej po-datna na utratę elastyczności i jędrności. Wraz z wiekiem następuje zanik tkanki tłuszczowej, która jest naszym naturalnym wypełniaczem doliny łez. Jej brak w obrębie oczodołu powoduje nieestetyczne zagłębienie, zmarszczki i widoczne zasinienia. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna w formie różnych zabiegów na okolicę oka i dolinę łez, m.in. mezoterapia igłowa czy wypełnianie kwasem hialuronowym. Dzięki takim zabiegom jesteśmy w stanie zapewnić ujędrnienie skóry i w naturalny sposób zastymulować ją, uzyskując zmniejszenie zasinienia i spłycenie zagłębienia doliny łez. Oczy po zabiegu wyglądają na wypoczęte, młodsze, a spojrzenie jest świeższe.

Dolina łez charakteryzuje się zagłębieniem prowadzącym od we-wnętrznego kącika oka i przechodzącym na ukos przez policzek, w taki sposób, jak płyną łzy. Wraz z upływem lat zanika tkanka tłusz-czowa, tym samym powodując wiotczenie skóry wokół oczu. Korekta doliny łez od razu optycznie odmładza twarz i daje wypoczęty wygląd skóry. Zabieg wypełniania doliny łez można wykonywać niezależnie od wieku pacjenta. Jednakże najczęściej korzystają z niego pacjenci w wieku dojrzałym, kiedy to skóra okolicy oczu jest ścieńczała i pozbawiona jędrności.

Najskuteczniejsze metody poprawiające jakość skóry, zagęszczające oraz wypełniające to:

Osocze bogatopłytkowe – preparat autologiczny, czyli pozyskiwany z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe w obszarze poddanym te-rapii tworzy trójwymiarową sieć, w której zawieszone zostają wyso-kie stężenia płytek krwi, czynników wzrostu, komórek macierzys-tych oraz leukocytów. Poprawia się jędrność skóry.
Kwas hialuronowy – zabieg wypełniania doliny łez usieciowanym kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wypełnienia i poprawę wyglądu skóry wokół oczu.

  • CZAS ZABIEGU - 60 min

  • SERIA 1-3 zabiegów

  • REKONWALESCENCJA - 1 dzień

  • CENA - od 600 zł

4.Zabiegi na okolice oczu

Mezoterapia igłowa – zabieg wykorzystujący różne preparaty w składzie z nieusieciowanym kwasem hialuronowym oraz innymi składnikami aktywnymi podawane za pomocą igły. Kwas hialuro-nowy absorbując wodę, powoduje zwiększenie nawilżenia oraz wy-pełnienie doliny łez.
Zabieg wypełnienia doliny łez polega na podaniu usieciowanego preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są zagłębienia skórne przechodzące skośnie od linii oczodołu na policzki, zwiotczenie skóry okolicy oczu oraz redukcja podściółki tłuszczowej. W zależności od głębokości zagłębienia w miejsce zabiegowe podaje się od 0,2 do 0,5 ml preparatu. Po zakończeniu zabiegu lekarz odpowiednio rozmasowuje preparat w miejscu iniekcji w celu uzyskania pożądanego efektu. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po wykonaniu iniekcji. Kwas hialuronowy wiążąc wodę stopniowo zwiększa swoją objętość, przez co ostateczny efekt jest zauważalny po ok. 2 tygodniach od zabiegu.
Zabieg wypełnienia poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, a tym samym prawidłowo zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Podanie kwasu hialuronowego w doliny łez jest zabiegiem mało inwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Przed przystąpieniem do zabiegu wykonuje się dokładny demakijaż twarzy, następnie na skórę aplikowany jest krem znieczulający. Za pomocą igły lub kaniuli lekarz podaje odpowiednio dobrany preparat wypełniając w ten sposób doliny łez.
Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Na około 7 dni przed przystąpieniem do zabiegu należy jedynie odstawić leki obni-żające krzepliwość krwi aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wy-stąpienia wybroczyn.
Podanie kwasu hialuronowego w doliny łez daje natychmiastowy efekt wypełnienia. Czas utrzymywania się preparatu w skórze jest kwestią osobniczą i zależy m.in od ilości i rodzaju podanego prepa-ratu, wieku oraz jaki tryb życia prowadzi pacjent. Szacunkowy okres utrzymywania się kwasu hialuronowego w skórze wynosi ok. 18 miesięcy. Po tym czasie efekt wypełnienia zaczyna zanikać przez co zabieg należy powtórzyć.

Wskazania po zabiegu:
Zabieg nie wiąże się z okresem rekonwalescencji. Zaleca się sto-sowanie zimnych okładów oraz aplikację produktów łagodzących o działaniu przeciw obrzękowym. Na kilka dni po wizycie należy uni-kać wykonywania innych zabiegów w obrębie okolicy oczu, nad-miernej aktywności fizycznej oraz uczęszczania na saunę i solarium.

Przeciwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
choroby autoimmunologiczne
przerwanie ciągłości naskórka
aktywne zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze

mezoterapia-oczu-ka1cle9z
  • CZAS ZABIEGU - 60 min

  • SERIA 1 zabieg

  • REKONWALESCENCJA - 1 dzień

  • CENA - od 1200 zł

Odkryj w sobie piękno... z naszymi zabiegami

Shopping Cart
Infolinia