TWARZ

ODMŁODZENIE SKÓRY - POPRAWA GĘSTOŚCI RESURFACING

ALMA HARMONY XL PRO-I PIXEL- ER YAG

To nowoczesny laser o wszechstronnym zastosowaniu – może być wykorzystywany do poprawy jakości skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Z powodzeniem wykorzystuje się go również na innych obszarach ciała (NP. GRZBIET DŁONI, POŚLADKI, BRZUCH) – w zależności od potrzeb/problemów skóry.
Laser iPixel to doskonałe narzędzie do dermabrazji laserowej oraz resurfacingu – zabiegów odmładzających, które umożliwiają błyskawiczną i wyraźną poprawę wyglądu skóry niwelując jej liczne problemy.

WSKAZANIA:
• RESURFACING SKÓRY, REDUKCJA ZMARSZCZEK I BRUZD
• UTRATA ELASTYCZNOŚCI I JĘDRNOŚCI SKÓRY, MODELOWANIE OWALU TWARZY
• KOMPLEKSOWA PRZEBUDOWA I POPRAWA KONDYCJI SKÓRY
• OBJAWY FOTOSTARZENIA, ROZSZERZONE PORY SKÓRY
• ZMIANY PIGMENTACYJNE I PRZEBARWIENIA
• BLIZNY I ROZSTĘPY

EFEKTY ZABIEGU
• NAPIĘTA, GŁADKA SKÓRA
• UJĘDRNIENIE I PRZYWRÓCENIE GĘSTOŚCI SKÓRZE
• PROMIENNA CERA O JEDNOLITYM KOLORYCIE
• ZREDUKOWANIE ZMARSZCZEK, BLIZN, PRZEBARWIEŃ
• ZAMKNIĘTE PORY SKÓRNE

Frakcyjne działanie lasera powoduje, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne – włókna kolagenowe namnażają się i budują nowe struktury podtrzymujące sprężystość skóry. IPixel™ pozwala zredukować blizny, w tym blizny pooperacyjne czy potrądzikowe lub radykalnie spłycić te wieloletnie i wyjątkowo głębokie. To także doskonały sposób na resurfacing twarzy, która po zabiegu zyskuje młodszy wygląd i blask. Koloryt zostaje wyrównany, znikają bruzdy, zmarszczki i inne nierówności.
Laser iPixel™ sprawdza się również doskonale w usuwaniu rozstępów, blizn na ciele. Zabieg przynosi doskonałe rezultaty, a przy tym jest bezpieczny i obciążony minimalnym ryzykiem powikłań. Laserowe usuwanie rozstępów (po ciąży, białych, czerwonych) przy pomocy urządzenia iPixel należy też do metod z krótkim okresem rekonwalescencji, co umożliwia szybki powrót do codziennych zajęć. Jednocześnie, co niezmiernie ważne dla osób poddających się zabiegowi, rezultaty terapii są naprawdę spektakularne i pojawiają się bardzo szybko, już po kilku sesjach. Nie ma też żadnych ograniczeń co do obszaru ciała, na którym ma być przeprowadzony zabieg.

Na czym polega zabieg?
Laseroterapia Alma Harmony iPixel™ polega na naświetlaniu wiązką światła problematycznego obszaru skóry, która ma za zadanie wywołać kontrolowane mikrourazy naskórka i spowodować jego złuszczenie.Matryca lasera Pixel™ została skonstruowana w taki sposób, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) – mikrourazów termalnych – pozostawiając przy tym nienaruszone „mostki” tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające odbudowę skóry danego obszaru. Wiązki lasera działają na skórę wybiórczo, precyzyjnie docierając do komórek tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. iPixel działa w sposób frakcyjny, co pozytywnie wpływa na szybkość gojenia się obszaru poddanego zabiegowi.

Po jakim czasie efekty zabiegu laserem Alma Harmony iPixel™ będą zauważalne?
Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Następuje poprawa kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy, seria zabiegów iPixel™ prowadzi do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.Pacjenci zauważają różnicę w postaci ładniejszej, gładszej skóry, płytszych zmarszczek czy blizn.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać widoczne efekty?
Pierwsze efekty są widoczne już po jednym zabiegu, jednak dla maksymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. O ich ostatecznej liczbie decyduje lekarz – zazwyczaj jest to od 3 do 5 zabiegów.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu laserem Alma Harmony iPixel™?
Efekty zabiegu laserem są długotrwałe i zazwyczaj nie wymagają zabiegów podtrzymujących rezultaty.

Jakie partie ciała można poddać zabiegowi laserem Alma Harmony iPixel™?
Obszary zabiegowe to najczęściej twarz, szyja, dekolt, a także dłonie i pośladki. Jednak zabieg można wykonać na innej, dowolnej partii ciała – tam, gdzie występują problemy skórne, którym dedykowany jest laser Alma Harmony iPixel™.

SCHEMAT TERAPII
W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, każda sesja z użyciem Pixel™ trwa od 10 do 45 minut. Zabieg laserem Pixel™ powoduje jednorazowo naświetlenie ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Lekarz może jednak w porozumieniu z pacjentem, zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami. Wpływ na taką decyzję mają rozległość i umiejscowienie zmian. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach. Dla poprawy efektywności terapii oraz zwiększenia aktywności nowo powstałych komórek zaleca się przeprowadzenie mezoterapii kwasem hialuronowym. U tych pacjentów, u których występuje dodatkowy problem w postaci wiotkości skóry, zaleca się wsparcie terapii Termoliftingiem Zaffiro.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Na około 4 tygodnie przez zabiegiem należy pamiętać o rezygnacji z opalania (także w solarium) – skóra poddawana działaniu lasera nie może nosić śladów świeżej opalenizny ani wynikających z niej podrażnień. Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno wykonywać peelingu w miejscu, które ma być poddane działaniu lasera.

ZALECENIA POZABIEGOWE
Bezpośrednio po zabiegu można podjąć normalną aktywność, gdyż nie wymaga on okresu rekonwalescencji. W celu przyśpieszenia regeneracji naskórka należy stosować dermokosmetyki nawilżające. Niezbędna jest także ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – na skórę poddaną zabiegowi należy aplikować przez co najmniej miesiąc po zabiegu krem z wysokim filtrem (SPF 50).Brak protekcji UV może doprowadzić do powstania przebarwień w obszarach poddanych terapii Pixel™. Skóra po wykonanym zabiegu jest zaczerwieniona. Rumieniowi towarzyszy delikatne pieczenie. Tuż po zabiegu pojawia się również suchość i uczucie ściągnięcia skóry. W ciągu kilku dni od zabiegu występuje złuszczanie naskórka.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA PIXEL™:
• Choroby nowotworowe;
• Ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca);
• Skłonność do powstawania blizn przerostowych;
• Przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych;
• Świeża opalenizna;
• Aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu;
• Aktywna opryszczka.

obraz_2023-11-10_111304236

Odkryj w sobie piękno... z naszymi zabiegami

Shopping Cart
Infolinia