TWARZ Q-Switched

Usuwanie makijażu i tatuażu pernamentnego

LASER Alma Harmony XL Pro High Power Q-Switched

WSKAZANIA:

 • USÓWANIE MAKIJAŻU PERMAMENTNEGO – OCZU, BRWI, UST
 • USUWANIE TATUAŻY O CIEMNYM PIGMENCIE
 • TATUAŻY Z PIGMENTEM JASNYM
 • PRZEBARWIENIA
 • ROZJAŚNIENIE TATUAŻU W CELU WYKONANIA TZW. COVERA

Skutecznie pozwala pozbyć się makijażu permanentnego, a także usunąć niechciany tatuaż. Dzięki technologii zastosowanej w Alma Harmony Q-Switched, pacjent nie musi obawiać się blizn czy przebarwień pozabiegowych, gdyż laser działa wyłącznie na barwnik i nie usuwanie tatuażu (czarnego i kolorowego).

Jak przygotować się do zabiegu?
Laseroterapia Alma Harmony Q-Switched nie wymaga szczególnego przygotowania. Na około 4 tygodnie przez zabiegiem należy pamiętać o rezygnacji z opalania (także w solarium) – skóra poddawana działaniu lasera nie może nosić śladów świeżej opalenizny ani wynikających z niej podrażnień. Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno wykonywać peelingu w miejscu, które ma być poddane działaniu lasera. Wymagana jest także konsultacja medyczna, podczas której lekarz ma możliwość obejrzenia makijażu permanentnego / tatuażu, który pacjent chce usunąć – wówczas zdecyduje, ile zabiegów w serii należy wykonać, by uzyskać pożądany efekt.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem obszar, z którego ma zostać usunięty tatuaż / makijaż permanentny jest miejscowo znieczulany specjalistycznym żelem. Pacjent otrzymuje okulary ochronne, które będą zabezpieczać jego wzrok przed działaniem lasera, a lekarz dobiera odpowiednią moc urządzenia – uzależniając ją od wielkości i koloru tatuażu, a także jego umiejscowienia. Działanie lasera polega na emitowaniu impulsów światła, które pochłaniane są przez barwnik tatuażu / makijażu permanentnego. To sprawia, że cząsteczki tuszu rozbijają się i są wydalane z organizmu. W efekcie tych działań barwnik zostaje stopniowo rozjaśniany – w celu całkowitego usunięcia tatuażu / makijażu permanentnego wymagana jest seria zabiegów, ich liczbę określa lekarz. Bezpośrednio po laseroterapii pacjent może wrócić do codziennych czynności, przestrzegając zaleceń pozabiegowych.

Po jakim czasie efekty zabiegu laserem Alma Harmony Q-Switched będą zauważalne?
Pierwsze efekty będą widoczne kilka dni po zabiegu – po zagojeniu się skóry, tatuaż/makijaż permanentny będzie rozjaśniony. Żeby uzyskać pełny efekt zabiegowy, wymagana jest seria zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać widoczne efekty?
O liczbie zabiegów decyduje lekarz biorąc pod uwagę czynniki takie jak: wielkość i umiejscowienie tatuażu, liczba kolorów, głębokość tatuażu i typ barwnika. Zazwyczaj jest to seria od 3 do 8 zabiegów.

Czy zabieg laserem Alma Harmony Q-Switched jest bolesny?
Przed zabiegiem na miejsce poddawane zabiegowi jest aplikowany żel znieczulający. Podczas zabiegu pacjent o niskim progu bólu może odczuwać delikatne pieczenie, jednak nie powoduje ono uczucia silnego bólu.

tatuaż

Ile trwa okres rekonwalescencji po zabiegu laserem Alma Harmony Q-Switched?
Okres rekonwalescencji trwa od kilku dni do 2 tygodni. W tym czasie skóra może być zaczerwieniona, może pojawić się również obrzęk i drobne ranki. Jest to naturalna reakcja, która zniknie samoistnie po kilku dniach od zabiegu. Przez cały okres rekonwalescencji należy pamiętać o zaleceniach pozabiegowych – w tym o unikaniu ekspozycji na słońce i stosowaniu kosmetyków łagodzących.

Czy każdy tatuaż można usunąć?
Laser Alma Harmony Q-Switched jest w stanie usunąć niemal każdy tatuaż. Najtrudniejsze do usunięcia są kolorowe i duże tatuaże – w ich przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż seria zabiegów będzie najdłuższa. Należy pamiętać, że nie ma możliwości usunięcia białego tatuażu – laser działa wyłącznie na barwnik, a biały kolor jest dla urządzenia niezauważalny. Ostatecznie o tym, czy dany tatuaż kwalifikuje się do usunięcia, zdecyduje lekarz podczas konsultacji przedzabiegowej.

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • unikanie ekspozycji na promienie słoneczne
 • rezygnacja z opalania (także w solarium)
 • stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF
 • używanie kosmetyków łagodzących podrażnienia (zawierających np. d-panthenol)

PRZECIWWSKAZANIA

 • aktywny nowotwór
 • ciąża i karmienie piersią
 • padaczka (epilepsja)
 • świeża opalenizna
 • podrażnienia skórne
 • przyjmowanie leków / suplementów wzmagających wrażliwość na światło
 • przyjmowanie retinoidów
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

Odkryj w sobie piękno... z naszymi zabiegami

Shopping Cart
Infolinia