Hydra Clinic

Koncentrat innowacji

Hydra Clinic Ericson Laboratoire to intensywny zabieg o działaniu hydro-odżywczym. Stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry, wzmacnia i chroni płaszcz lipidowy, poprawia elastyczność, działa również przeciwzmarszczkowo dając efekt „nowej skóry”.

Intensywność i skuteczność działania zabiegu Hydra Clinic oparta jest na działaniu czterech zaawansowanych biotechnologicznie składników aktywnych.

W zabiegu Hydra Clinic wykorzystano biomymetyczny i biokompatybilny polimer LIPIDIUR , używany do tej pory w chirurgii, okulistyce czy w medycynie OTC.

LIPIDUR

LIPIDIUR to inteligentne hydrolipidy . Ich inteligencja polega na podwójnym działaniu FLIP-FLOP czyli nawilżaniu wewnątrz i na zewnątrz naskórka .Ze względu na strukturę 3D LIPIDURE posiada wyjątkową zdolność do optymalizacji poziomu nawilżenia skóry.

AQUAFILINA

Kolejna innowacja to AQUAFILINA – oligosacharydy wygenerowane z bratka polnego, które mają zdolność oddziaływania na aquaporyny 3. Są to proteiny zlokalizowane w membranach keratynocytów, odpowiedzialne za cyrkulację wody między naskórkiem a skórą właściwą .( Peter Agre – amerykański biolog, za odkrycie aquaporyn uhonorowany został w 2003r nagrodą Nobla). AQUAFILINA stymuluje syntezę AQP 3 , regulując proces przeznaskórkowej utraty wody i chroni cząsteczki kwasu hialuronowego. Jej działanie polega na głębokim nawilżeniu, poprawie elastyczności skóry i efekcie przeciwzmarszczkowym.

BIO SKIN REPAIR

Biotechnologiczny składnik aktywny bazujący na wyciągu z bawełny, funkcjonuje w zabiegu jako samoregulujący fitokompleks odbudowujący zniszczenia spowodowane zdehydrowaniem i suchością skóry. Składnik ten wzmacnia syntezę podstawowych protein biorących udział w różnicowaniu naskórka , które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania bariery skórnej scalając mikro-strukturę warstwy rogowej . Krótko mówiąc BIO SKIN REPAIR wzmacnia naturalną regenerację naskórka dając efekt świeżej , gładkiej i promiennej skóry.

PHYTO MARINE MICROPATCH

Kolejny biotechnologiczny kompleks będący połączeniem polisacharydów akacji i alg – które dzięki dużej masie cząsteczkowej tworzą film ochronny na powierzchni skóry oraz seryny – głównego aminokwasu, który odgrywa znaczącą rolę w głębokim nawilżaniu ,regulując poziom wody w skórze.

PHYTO MARINE MICROPATCH posiada zdolności filmogenne dzięki czemu:

  • pomaga utrzymać równowagę nawilżenia skóry przez ograniczenie TEWL (przeznaskórkowa utrata wody) z górnych warstw skóry
  • działa jako medium dla penetracji seryny głównego aminokwasu NMF.

 


Voucher...

...to niebanalny prezent na urodziny,
imieniny czy inne wyjątkowe okazje!Kliknij na voucher, aby dowiedzieć się więcej.